תפנה ימינה

השבוע יצאתי לרכוב באזוה״ת קיסריה, לא מעט רוכבי כביש מגיעים לשם כדי להנות מהכבישים האיכותיים ומיעוט המכוניות ( בטח בתקופת הקורונה) פתאום קלטתי שאני כל הזמן עושה את כל הסיבובים בהקפות ימניות וכשיש מקום אחד שבו אני פונה שמאלה זה מרגיש לי מאד לא נוח. אבל הרגיש לי מאד טבעי לפנות ימינה, וזה הזכיר לי את UPS חברת השליחויות הענקית.
יו-פי-אס לא פונים שמאלה בארה״ב משנות ה-70, או לפחות מאד משתדלים שלא.וזה קורה בעיקר משתי סיבות עקריות :
◉ חסכון בזמן – ההמתנה לפניה שמאלה בארה״ב לוקחת הרבה זמן כי זה מצריך לחכות שהנתיב מול יהיה פנוי וגם ברמזורים יעודיים לשמאל ( כמו בישראל) צריך להמתין לאור ירוק.
◉ חסכון בדלק – כשרק פונים ימינה, הדרך קצרה יותר כי הפנייה קצרה יותר וכשמדובר בסדרי גודל כמו נתיבי החלוקה של אלפי המשאיות של החברה, זה משמעותי. אם נחזור לשנייה לאופניים, הרבה רוכבים תוהים למה הק״מ הלוך והק״מ חזור במסלול שונים, למרות שרכבנו באותו המסלול בדיוק.
בהתחלה הם עשו זאת בניווט של הנהג במתודה שנקראה ״Loop Dispatch״ שבעצם החלוקה מתחילה מהרחובות הפנימיים ומתרחבת כל פעם כלפי חוץ עם הפניות ימינה. אבל ב-10 שנים האחרונות הם משתמשים בתכנת הניווט שלהם בשם אוריון שמחשבת בצורה היעילה ביותר את המסלול לחלוקה.
בביצוע השיטה הזו, ups חוסכים בשנה בין 300 ל-400 מליון דולר על דלק. והחסכון הזה גם מועיל מאד לסביבה, זה שווה ערך להורדה של 21 אלף משאיות משלוחים מהכביש, אפשר לראות את כל הנתונים בתרשים בתמונה.
מה אפשר ללמוד מזה?
▪︎חדשנות היא תהליך שמביא ערך לחברה, אבל הערך הוא לא תמיד מיידי, ל-ups לקח כמעט 40 שנה להגיע לאופטימיזציה של נתיבי הנסיעה שלהם. ▪︎לפעמים צריך לחשוב בתוך הקופסא, והקופסא במקרה הזה היתה נתיב הנסיעה.▪︎מעניין לדעת מי האדם שבזמן שהיה במקלחת וניקה את המחשבות שלו הגה את הרעיון של פניות ימינה.
רוצים לקרוא עוד קצת ? -> כנסו לפה